Julia Skripalová odmítla pomoc ruského velvyslanectví

Julia Skripalová odmítá pomoc Ruska

Julia Skripalová, dcera bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala, odmítla kontakt s ruským velvyslanectvím v Londýně. Sdělila to v prohlášení prostřednictvím britského Scotland Yardu. 

„V tuto chvíli nechci jejich služeb využít. Pokud bych změnila názor, ozvu se“, uvádí v prohlášení 33letá Skripalová. Spolu se svým otcem byla zhruba před 6 týdny nalezena otrávená chemickou bojovou látkou v jihoanglickém Salisbury. V pondělí byla propuštěna z nemocnice, nyní se nachází na blíže neurčeném bezpečném místě. Sergej Skripal je ještě ošetřován v nemocnici v Salisbury.

Podivná role sestřenice

Ruské velvyslanectví v Londýně nabídlo Skripalové svou pomoc. Julia Skripalová ji ale odmítla. Sdělila, že nechce ani mluvit se svou sestřenicí Viktorií Skripalovou, která se nachází v Rusku. „Její názory a tvrzení se neshodují s mými a mého otce“, řekla.

Viktoria Skripalová mimo jiné tvrdila, že se Skripalové mohli otrávit rybou. Londýn se podle zprávy BBC obává, že Kreml Julii Skripalovou využívá ve své propagandistické válce.

Sergej a Julia Skripalová byli nalezeni 4. března v bezvědomí v jednom parku v Salisbury. Podle britských vyšetřovatelů byli otráveni bojovou látkou Novičok. Ta byla kdysi vyvíjena a vyráběna v Sovětské svaze. Londýn z atentátu obvinil Moskvu. Kreml to rozhodně odmítl. Případ vyvolal těžkou diplomatickou krizi.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: